A pályázó követő rendszer (ATS) egy szoftver, amely a toborzók és a munkáltatók számára készült, és segíti őket a jelöltek nyomon követésében és kezelésében a toborzási és felvételi folyamat során.
Az ATS lehet egyszerű adatbázis-funkciós eszköz, vagy olyan bővített képességekkel rendelkező eszközkészlet, amely megkönnyíti a jelöltek szűrését, kezelését és elemzését, segítheti a vállalkozásokat a legjobb jelöltek megtalálásában, felvételében és megtartásában. Előnyük a képzett jelöltek felkutatása, a jelöltek elkötelezettségének növelése, a folyamatok automatizálása és a jelöltek adatainak rendszerezése. Az ATS lehet mesterséges intelligenciával (AI) és gépi tanulással gazdagítva, melyek segítenek a jelöltek profiljának létrehozásában, készségeik értékelésében.
Miért hasznos az ATS?
Az ATS-ek képesek automatizálni a pályázók kezelését, beleértve az önéletrajzok és a munkaajánlatok eltárolását, összehasonlítását és a kapcsolattartást is. Az automatizálás lehetővé teszi a toborzók számára, hogy a jelöltekkel való kapcsolatot tartva könnyebben és gyorsabban mozgó rendszert hozzanak létre. Ezen felül, a pályázók számára is előnyös lehet, mivel az ATS-ek képesek előrejelezni a munkáltató válaszának időtartamát, és tájékoztatást adni az egyes jelentkezéseik állapotáról.
A munkáltatók számára adatokat szolgáltat a felvételi folyamat különböző szakaszairól, beleértve a pályázók képességeinek, a munkaértekezletek és az interjúk eredményeinek elemzését is. Ezen adatok alapján a munkáltatók képesek optimalizálni a felvételi folyamatot, és a legjobb döntéseket hozni a jelöltek kiválasztásánál. Lehetőséget nyújtanak a pályázók értékelésére, a toborzók pedig képesek rangsorolni őket, hogy megtalálják a legjobb illeszkedést a vállalat igényeihez.
Összességében, az ATS-ek megkönnyítik a pályázók kezelését, a jelöltek szűrését és a munkáltatók döntéshozatali folyamatát, valamint a legjobb jelöltek megtalálását, felvételét és megtartását. Jelentős idő- és költségmegtakarítást eredményezhetnek a vállalatok számára.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
MelonApp Toborzás (@melonapp_toborzas) által megosztott bejegyzés
A MelonApp Toborzási felülete
A MelonApp saját ATS felületét úgy alkották meg, hogy a munkaadók “Tindereként” szolgáljon. Így ha a HR-es a metrón utazik, akkor is tudja húzogatással szelektálni az állásra jelentkezőket. A MelonApp ATS felületével azonban akkor sincs gond, ha véletlenül balra húzza valaki a jelölteket, ugyanis a “Nem felelt meg” mappából helyre tudja azokat állítani.
A MelonApp ATS felület további előnyei
- A rendszer előnye, hogy az automatizálás miatt a MelonApp ATS felületén egy helyen látható az összes álláshirdetésre jelentkezett munkavállaló, így nem kell több fiókot is létrehozni az állásportálokhoz és nem kell újabb és újabb rendszerek használatát megtanulni.
- Az ismétlődő manuális feladatokat automatizáltan végzi el, ezzel csökkenti az adminisztrációra fordított időt (önéletrajz elemzés, jelölt feltöltés, álláshirdetés feladás stb.)
- Nagy létszámú toborzás esetén különösen hasznos az ATS, hiszen így sokkal egyszerűbben tudja a felhasználó a jelentkezőket menedzselni, mintha ezt egy excelben kellene megtenni, vagy akár fejben tartani, hogy kinél hol is tart a felvételi folyamat. Tehát: lehetőséget ad arra, hogy a jelölt teljes útját végig kövessük a jelentkezéstől a munkába állásig
- Emellett időt spórol meg azáltal, hogy a jelentkezőket értékeli önéletrajzuk alapján, így a felületen csillagok formájában láthatjuk, hogy melyik munkavállaló lehet a pozícióhoz legjobban illő jelentkező.
- Lehetőség van önéletrajzokat, illetve jelölt adatokat strukturált formában exportálni, így saját ATS rendszerbe is megoldható a MelonApp hirdetéseire jelentkező munkavállalók bekerülése. (ez nagyobb cégek számára hasznos, akik már rendelkeznek saját ATS felülettel)
- Segítségével tehát az adminisztrációs terhet veszi le a HR-es munkatársak válláról, hogy az emberi kapcsolatok építésére tudjanak koncentrálni.